Bahsine
Bahsine

Amadeus Türkçe Dublaj izle

0
( HD Kalite ) YADISK UPLAYER FEMBED

×Dikkat! Film açılmıyor yada takılıyorsa üst bölümdeki diğer alternatif YADISK , UPLAYER , FEMBED , NINJASTREAM kaynaklarından izleyebilirsiniz.

Bahsine
FILM BILGILERI 3 hafta önce eklendi
Amadeus Türkçe Dublaj izle

Amadeus’da, dünya müzikal tarihine yön vermekte olan dâhi Mozart (Tom Hulce), sıradan hayatında gerçek bir arıza kişilikli olarak yaşamdan epey kopuk bir hayat tarzı sürdürmektedir. Kabiliyetini dışa vurabilmek için tuhaf bir yol seçen sanatçı yersiz davranışlarda bulunmayı bir alışkanlık haline getirmiştir. Yaşamı ile müziği zıt kutuplarda devam eden Mozart, becerilerini sergilemek için anlamsız hareketlerde bulunacaktır. Neredeyse bir tutunamayan profili çizen Mozart, bu sağlıksız yaşamından dolayı Antonio Salieri’yi (F. Murray Abraham) huzursuz etmektedir. Diğerine göre oldukça disiplinli ve müzik hakkında tutkulu olan Antonio, müziğin tanrısı kadar başarılı olamamaktadır. Bu düşünceler zaman ile farklı bir ilişki kurmalarına sebep olacaktır. Müzik hakkında yüce bir kabiliyete sahip olan Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin ilişkisine odaklanmış bir başyapıt. Sanat ile sanatçının karakteri arasındaki ilişkiye odaklanan ve usta müzisyenin yaşamını, Salieri üzerinden anlatmakta olan bir klasik. Amadeus 1984 izle tekfullfilmizle1.com olarak iyi seyirler diler, Amadeus filmi hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Tür: Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, IMDb Top 250 Filmleri, Komedi Filmleri, Müzikal Filmler, Tarih Filmleri

Yapım: 1984 - ABD

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Milos Forman

Oyuncular: Tom Hulce , F. Murray Abraham , Simon Callow , Roy Dotrice , Christine Ebersole , Jeffrey Jones , Charles Kay , Kenny Baker

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?